Menu Zavřeno

K čemu a pro koho může být koučink vhodný

Koučink je vhodný pro toho, kdo má vůli a motivaci k růstu, přijímá odpovědnost za řešení situací, v nichž se nachází, je ochoten prozkoumat nové možnosti a hledat nová  řešení a změnu přijímá jako šanci k růstu.

Koučovat je možné cokoliv, jakékoliv téma, oblast či cíl. Základní předpoklad ovšem spočívá v motivaci být otevřený změně, osobnímu rozvoji.

Nabízím koučink v následujících oblastech, pro níže uvedené cílové skupiny:

Koučink životního směřování

Každý se jednou (i vícekrát) v životě dostane na rozcestí, kde se ptá: „Kudy a jak dál?“ Chybí Vám směr, a cesta po které jdete, je „slepá“, nemá žádný cíl?

Máte pocit, že Vaše vnější chování neodpovídá tomu, co cítíte uvnitř své duše? Připadá Vám, že se v životě spíše přizpůsobujete druhým lidem, místo abyste dokázali žít podle toho, co přináší klid a radost Vám? Cítíte se „ztracení“, nejistí, zmatení, ale nedokážete najít příčinu?

Pomocí koučinku můžete získat sebedůvěru a sami tak přispět k tomu, abyste se nechali nalézt – Bohem, druhými lidmi, a hlavně sami sebou.

Koučink po osamělé

Tíží vás osamělost, toužíte po vztahu, hledáte někoho, kdo by miloval vás a koho můžete milovat vy? Často se ocitáme v začarovaném kruhu, nevěříme si, že jsme hodni lásky a sami si možná zapříčiňujeme, že nás blízké a naplňující vztahy míjejí.

Jste-li v takové situaci, koučink může pomoci k získání sebedůvěry a ujasnění si svých vlastních očekávání.

Vztahový koučink

Máte partnera, fungující rodinu, přátele, dobrou práci i koníčky, a přesto se cítíte osamělí ve svém prožívání života, emocí, v pohledu na svět a jeho problémy? Máte pocit, že Vám druzí nerozumějí a ze strachu před dalším zklamáním se uzavíráte stále více do ulity osamění?

Ať už se cítíte osamělí z jakékoliv důvodu, koučink vám může pomoci zvládat osamělost nebo přinést změny do vašich vztahů.

Koučink pro studenty a učitele

Zamýšlíte se nad tím, podle čeho si zvolit obor na vysoké škole? Studujete, ale nedaří se vám dopsat diplomku, odkládáte úkoly, seminárky, učení na zkoušky? Jste kombinovaní studenti, a hledáte způsob, jak souběžně zvládat pracovní zátěž a studium? Jste doktorský student, odborný asistent a nedaří se vám psát odborné články?

Pomocí koučinku lze zjistit, jak si s uvedenými problémy poradit.

Spirituální koučink

Přemýšlíte o smyslu života? Hledáte komu a čemu věřit? Věříte, že Bůh, jsoucno existuje, „Někdo“ nad námi je? Je pro vás víra důležitá, ale nevíte, jakému náboženství, duchovnímu proudu věřit?

Pokud si kladete podobné otázky, můžeme se zaměřit na hledání odpovědí, na způsoby, vedoucí k nalezení duchovního směru a zakotvení v životě.

Týmový koučink

Máte vize, nápady, ale nedaří se vám je uskutečnit? Váš projekt, záměr už realizujete, ale narážíte na překážky, které jste nečekaly a nepromýšlely jste, jak je překonáte?

K realizaci vašich nápadu a překonání bariér vám může pomoci koučink, třeba skrze nástroj Walta Disneyho.

Koučink v sociálních službách a v pomáhajících profesích 

Jste ředitelem, manažerem, vedoucím projektu nebo služby? Řešíte, podle jakých kritérií se rozhodovat? Přemýšlíte, jak se rozhodnout, kdo a co je důležitější, zda váš zájem nebo potřeby kolegů či klientů?

Koučink může přispět k nalezení postupu, podle něhož se budete rozhodovat a k získání potřebné míry podpory.

Jak najít rovnováhu mezi profesním a osobním životem, když mě práce baví, ale trpí soukromý a rodinný život?

Koučink ve zdravotnictví

Koučink může pomoci uvědomit si a ujasnit si, jaké je moje místo:

  • vůči nadřízeným
  • vůči podřízeným
  • v pracovním kolektivu (přebírání povinností kolegů/kolegyň na sebe, přílišná ochota…)
  • vůči pacientům (hranice empatie k nemocným)

Koučink pro lidi s tělesným handicapem

Máte nízkou sebedůvěru? Máte potíže v komunikaci s tzv. zdravými lidmi? Nedaří se vám navázat partnerský vztah?

Koučink vám může pomoci rozpoznat, v čem jste dobří. Pomůže vám objevit. jak efektivně komunikovat a také můžete zjistit, co od vztahu očekáváte a co vy můžete ve vztahu nabídnout.